Невінчана балка, слобода

Материал из Днепровская городская энциклопедии
Версия от 23:01, 13 июня 2022; TFDE (обсуждение | вклад)
(разн.) ← Предыдущая | Текущая версия (разн.) | Следующая → (разн.)
Перейти к: навигация, поиск


1883 р. – міський землемір М. Стахзевич виконав план частини Невінчанної балки, що прилягає до садиб М. Головкової та Єлизавети Осадчої. 1860 – 1870-ті рр. – після ліквідації садиби губернаторів і передачі земельної ділянки у власність міста через її територію сформувався проїзд до території слободи. 1888 – 1889 рр. – під час відведення земельних ділянок для побудови Реального училища та Окружного суду проїзд через колишню садибу губернатора було затверджено як вулицю. Назви не отримала. Згадується, як вулиця «Невінчана балка».
1915 р. – архітектором О.Л. Красносельським було запропоновано проєкт перепланування території слободи за принципами «міста-саду» із вільним плануванням. Під час демонстрації проєкту міській владі архітектор повідомив про наявність бажаючих придбати земельні ділянки. Міська дума, позитивно оцінила проєкт, але відклала його реалізацію до завершення війни, через відсутність коштів, необхідних для розселення слободи.

Бібліографія:

Держархів Дніпропетровської області, ф.р.1684, оп.2, спр.457.

Посилання:

Барикадна вулиця / Головкової М. будинок / Губернаторський будинок / Дмитра Яворницького проспект, 36 / Дмитра Яворницького проспект, 38 / Красносельский Александр Леонтьевич / Осадчей Е. дом / Стахзевич Николай /