Івана Акінфієва, 12А

Материал из Днепровская городская энциклопедии
Перейти к: навигация, поиск


Ділянку виділено у першій половині 1930-х рр. під побудову житлового будинку для Дніпропетровського відділення Державного банку СРСР.
1934 р. – архітектором В.В. Самодригою виконано проєкт будинку, який був відхилений, як формалістичний та вирішений у «голому конструктивізмі».
1935 р. – відділенням Держбанку об’явлено конкурс на проєкт житлового будинку
1935 – 1936 рр. – архітекторами В.В. Самодригою, спільно з П.І. Антоновим та за участі Л.А. Ройтера і Я.К. Деланта у проробці планувань було виконано конкурсний проєкт, який отримав першу премію та, в цілому, затверджений до реалізації. Розробку робочих креслень корусу виконували інженери А.А. Образцов та В.В. Мігачов.
У порівнянні з першим варіантом проєкту було серйозно спрощено об’єми будівлі, а фасади отримали класицистичний декор, при збережені деяких стильових особливостей авангарду (великі квадратні вікна тощо).
Корпус побудовано близько 1935 – 1938 рр. у спрощеному, в порівнянні з проєктом вигляді (при будівництві відмовилися від оздоблення фасадів каменем).

Бібліографія:

В мастерских. Мастерская № 1 // Наша работа. Архитектурный сборник Днепропетровщины / Под. ред. Р.Б. Трестлинга. – Д., 1936.
Наша работа. Архитектурный сборник Днепропетровщины. – Д., 1936.
Трестлинг Р.Б. Наши задачи. // Наша работа. Архитектурный сборник Днепропетровщины. – Д., 1936.

Ілюстрації:

Дом работников Госбанка

Посилання:

Авангард / Антонов Павло Іванович / Государственный банк СССР. Днепропетровское отделение / Декоративизм / Делант Яків Карлович / Івана Акінфієва вулиця / Мигачёв В.Б. / Образцов А.А. / Ройтер Леонид Андреевич / Самодрыга Владимир Васильевич /