Староігренська вулиця

Материал из Днепровская городская энциклопедии
Перейти к: навигация, поиск


Починається від ґрунтового шляху через лісопаркову зону. Ускладненого плану. Проходить паралельно протоці Сусанка. Закінчується при березі р. Дніпро.
Вірогідно, що територія на якій розташовується вулиця була освоєна ще у XVIII ст. у складі слободи при фортеці Усть-Самара, або слободи Набоківка, яка згадується у 1762 р. В подальшому забудова району була досить нестабільною і носила тимчасовий характер навіть після утвердження містечка Ігрень.
На 1853 р. вказується досить щільна забудова, але без чітко виражених вулиць в зоні розміщення вулиці між Дніпром та сучасною вулицею Марії Ярової.
На 1941 р. вулиця простягнулася від р. Дніпра до проїзду із сучасною вулицею Пономарчука.
-вулиця отримала назву «Шевченко».
1952 р. – при спорудженні дамби по якій було прокладено лінію залізниці та дорогу на спорудження Придніпровської ТЕС вулицю було розділено на дві відокремлені частини.
1950-ті рр. – забудова парного боку вулиці сягнула сучасного початку вулиці.
Сер. 1970-х рр. – забудовано до початку вулиці її непарний бік.
1977 р. – після приєднання м. Придніпровськ до м. Дніпро вулиця перейменована на «Дежнёва».
1980-ті рр. – при спорудженні шляхопроводу над залізничною гілкою і прокладення другої частини вулиці Гаванської частину вулиці знесено.
11.05.2022 р. – рішенням № 9/21 Дніпровської міської ради вулиця перейменована на Староігренську.

Посилання:

Бродницька вулиця / Гаванська вулиця / Гаванський шляхопровід / Игрень, местечко / Марії Ярової вулиця / Набоківка, слобода / Пономарчука вулиця / Придніпровська залізнична гілка / Придніпровськ, місто / Сусанка протока / Усть-Самарська фортеця /