Екатеринославская городская управа

Материал из Днепровская городская энциклопедии
Перейти к: навигация, поиск


За розкладкою коробочного збору на 1901 – 1904 рр. було передбачено компенсацію видатків по завідуванню справами збору у 1 500 рублів на рік, або 6 000 рублів за увесь період.

Персональний склад:

Міський голова:
Після 1870 р. – виборна посада із складу гласних Міської думи.
Артамонов І.Т. (1830 – 1842), Артамонов І.Т. (1847 – 1851), Греков І.Г. (1893 – 1900), Езау І.Я. (1905 – 1909), Способний І.В. (1909 – 1917), Езау І.Я. (08.1918 – 11.1918).
Члени Управи:
Виборна посада. Обиралися із складу гласних Міської думи.
Диканський Й.Ю. (1877 (?) - 1881), Гурович І.Я. (1886(?) - 1888), Парфентьєв М.С. (1895), Езау І.Я. (1902 – 1905; 1909 – 1917),Лівшиць Н.Л. (1917).
Кандидати у члени Управи:
Кудрявцев А.Я. (1888).
Юридичний відділ.
Міський повірений у справах:
Кланк О.О. (1908).
Технічний відділ.
1919 р. – на основі відділу створено міський відділ комунального господарства.
Посади архітекторів та інженерів відділу отримувалися на конкурсній основі.
Міський архітектор:
Клаузен О.А. (др.пол. 1870-х), Авдеєв П.М. (1877 – 1879), вакансія (1879), Авдеєв П.М. (1879 – 1881), Кліменко І.О. (1882 – 1883 (?)), Анохін М.Є. (1884 – 01.01.1886), Гаген Ф.А. (1886 – 1893), Скоробогатов Д.С. (сер.1890 – 1912 (?)).
1-й міський архітектор:
Район дій: 1-ша, 3-я та 4-та поліційні частини.
Скоробогатов Д.С. (1912 (?) – 1918).
2-й міський архітектор:
Район дій: 2-га, 5-та 6-та поліційні частини.
Добротворський Б.М. (1912 (?) – 1915), в.о. Красносельський О.Л. (1915 – 1918).
Міський інженер:
Скоробогатов Д.С. (1889 – сер. 1890-х).
Міський землемір:
Стахзевич М. (1873 – 1888 (1889)), Кутепов М. (др.пол.1880-х), Гінзбург П.Г. (1890-ті – 1900-ті), Пехотинський М.П. (1890-ті – 1900-ті), Денисенко Г.Л. (1913 – 1915 (?)).
Міський інженер з влаштування водогіну:
1906 р. – посаду введено спеціально для нагляду з боку міста за побудовою нової водогінної мережі. Ліквідовано по завершенні усіх будівельних робіт та дослідження усіх споруд.
Леві В.П. (1906 – 1909), Майданський І.М. (1906 – 1910).
Міський інженер з влаштування бруківок:
1913 р. – введено посаду та проведено конкурс у якому прийняли участь: Бранніков, Красносельський О.Л..
Красносельський О.Л. (1913 – 1918).
Міський інженер по влаштуванню каналізації:
Богословський П.М. (1914 (?)), Гельмерсен А.П. (1914 – 1915).
Технік:
Графтіо І.І. (01.08.1885-1909), Самодрига В.В. (1916 – 1919).
Коробочний відділ.
Перша згадка про існування відділу відноситься до 1880 р. Відділу підпорядковувалися фінансові справи та розподіл коробочного збору з євреїв міста.
Лікарський відділ.
Городовий лікар:
Монкевич В.К. (1904).
Продовольчий відділ.
У 1919 р. реорганізовано у контору «Хлібопродукт».
Співробітники:
Остроська-Кіянець М.М. (1917 – 1919).
Статистичний відділ.
1917 р. – виконує роботи по проведенню загального перепису у місті.
Розміщується: Катерининський проспект, 94 (1917).
Міський садівник:
Контора у Міському саді.
Бауман К.І. (1903 (?) – 1904 (?)).
Рада депутатів службовців по міському самоврядуванню
Створено у березні-квітні 1917 р.
Голова:
Красносельський О.Л. (04.1917 - ?).
Члени президії:
Красносельський О.Л. (04.1917 - ?).

Бібліографія:

Приднепровский край. – 1917. – 18 мая. Приднепровский край. – 1917. – 2 июня.

Посилання:

Анохін Микола Євгенович / Артамонов Иван Тимофеевич / Бауман Карл Іванович / Богословский Петр Николаевич / Бранников / Брук Моисей Самуилович (Моше Бен Шмуэль) / Гаген Фердинанд Августович / Гвоздёв Борис И. / Гельман / Гельмерсен Артемий Платонович / Гінзбург Петро Григорович / Графтио Иван Иванович / Греков Иван Гаврилович / Гурович Иоахим Янкелев / Денисенко Герасим Лукич / Диканский Иосиф Юдкович / Дмитра Яворницького проспект, 47 / Дмитра Яворницького проспект, 64 / Добротворский Борис Николаевич / Екатеринославский городской отдел коммунального хозяйства / Екатеринославский угольный склад / Кланк Александр Александрович / Клаузен Оскар Андреевич / Клименко Иван Александрович / Коробочный сбор / Красносельский Александр Леонтьевич / Кудрявцев Андрей Яковлевич / Кутепов Николай / Леви Василий Петрович / Лившиц Н.Л. / Майданский Иона Михайлович / Монкевич Вячеслав Константинович / Островская-Киянец Мария Маврикиевна / Парфентьев Михаил Семенович / Пехотинський Микола Петрович / Самодрыга Владимир Васильевич / Санкт-Петербургский международный коммерческий банк, Екатеринославское отделение / Скоробогатов Дмитрий Степанович / Способний Іван Васильович / Стахзевич Николай / Хлебопродукт, контора / Эзау Иван Яковлевич /