Дебальцівська вулиця

Материал из Днепровская городская энциклопедии
Перейти к: навигация, поиск


Починається від будинку № 7. Закінчується біля будинку по вулиці Тверській, 68.
1930-ті рр. – в районі південної частини сучасної вулиці споруджено групу бараків і великий одноповерховий корпус на огородженій території (огорожа цієї ділянки із західного боку приблизно відповідає трасі вулиці біля будинку по вулиці Тверській, 9). Ці корпуси споруджено у складі селища «Соцгородок» («Соцмістечко»).
Др.пол. 1940-х рр. – бараки змінено кварталом одноповерхових житлових будинків.
Перша половина 1950-х рр. – розроблено проєкт забудови двох кварталів Соцмістечка («Соцгородок») по парному боку Новомосковського шосе.
1950-ті рр. – розпочато забудову кварталів. Під час будівництва прокладено внутрішньоквартальний проїзд від проїзду, що продовжував лінію Канівської вулиці до проїзду, що продовжував вулицю Софії Ковалевської.
1958 р. – проїзд визнано вулицею із наданням назви «Пулковская». Вірогідно це пов’язано із зміною структури кварталу і початком будівництва п’ятиповерхових житлових будинків.
Кін. 1970-х рр. – на південь від вулиці Калинової розпочато реконструкцію забудови кварталу із зведенням дев’ятиповерхових будинків, яку було завершено вже на початку 1990-х рр. Під час цієї реконструкції вулицю було переформатовано і дещо подовжено у південному напрямі за рахунок знесених одноповерхових будинків кінця 1940-х рр.
21.04.2022 р. – рішенням Дніпровської міської ради № 16/20 вулиці надано назву «Дебальцівську».

Посилання:

Дебальцівська, 7 / Канівська вулиця / Софії Ковалевської вулиця / Соцмістечко, селище / Яскрава, 9 / Яскрава, 68 /