Гора

Материал из Днепровская городская энциклопедии
Перейти к: навигация, поиск


Територія, обмежена вулицями Гусенка, Гоголя, Паторжинського, Виконкомівською, Барикадною, Каміннями, парком Шевченка, провулком Феодосія Макаревського, Мандриківкою та Севастопольським парком. На сьогодні назва не використовується.
Для цього району існувала досить офіційна назва – «Нагорная часть» («Нагірна частина»), яке використовувалося з кінця XVIII ст. у документації, а згодом і у довідковій літературі.
У просторіччі використовувалася назва «Гора».
На початку ХХ ст. В. Машуковим було запропоновано ускладнений топонім – «Соборная гора». Це було пов’язано із тим, що в цей час місто вже активно розвивалося по схилах інших «пагорбів». Тож «Гора» стала вже не єдиним міським «пагорбом». Топонім, запропонований В. Машуковим, не прижився, хоча певний час досить активно використовувався краєзнавцями.

Підготовано: В. Старостін

Бібліографія:

Машуков В.Д. Воспоминания о городе Екатеринославе (1886-1910 годы) – Екатеринослав, 1910.

Посилання:

Барикадна вулиця / Виконкомівська вулиця / Гоголя вулиця / Гусенка вулиця / Дмитра Яворницького проспект / Каменья / Мандрыковка, предместье (деревня) / Паторжинського вулиця / Севастопольский парк / Феодосія Макаревського провулок / Шевченка Т.Г. ім. парк /